۱۳۹۹ دوشنبه ۱۸ فروردين
پست الکترونیک نقشه سایت انگلیسی
به مناسبت 14 آذرماه "روز جهاني داوطلب" از داوطلبان سلامت شهرستان تجليل شد.
به مناسبت  14 آذرماه "روز جهاني داوطلب" از داوطلبان سلامت شهرستان تجليل شد. به مناسبت 14 آذرماه "روز جهاني داوطلب" از داوطلبان سلامت شهرستان تجليل شد.

به گزارش روابط عمومي شبكه بهداشت و درمان شهرستان نهبندان ؛ سابقه مشاركت جامعه در امور زندگي اجتماعي به قدمت زندگي اجتماعي بشر است و انديشه كار مردم با هم براي رسيدن به مقصود ، قسمت اصلي خيلي از فرهنگ هاست . همچنين مشاركت مردم در امر توسعه جامعه خود به عنوان حقوق فردي، سياسي و اجتماعي افراد مي باشد .

داوطلبان سلامت، افرادي هستند كه بدون هيچ گونه مزد و حقوقي فقط به خاطر عشق و انسانيت، رضاي الهي و حس مسووليت پذيري در برابر جامعه مانند پل ارتباطي بين مسوولان بهداشتي و مردم عمل مي كنند.

 داوطلبان و سفيران سلامت از نهاد و جنس خود مردم‌اند كه بدون هيچ چشم‌داشتي، ضمن برقراري ارتباط مناسب با مردم در قالب برنامه ملي خودمراقبتي، با ارتقاي سواد سلامت جامعه در حوزه‌هاي مختلف سطح سلامت مردم را بهبود مي‌بخشند.

برنامه داوطلبانه در كشور ما از سال 1369 با برنامه هاي بهداشت در قالب برنامه "داوطلبين سلامت" آغاز گرديد

هم اكنون داوطلبان سلامت در سطح شهرستان ، خدمات و فعاليتهاي ارزنده ديگري نيز انجام مي دهند با همكاري داوطلبانه و مشاركت در اجراي طرح هاي كشوري نظير واكسيناسين فلج اطفال، طرح پيشگيري از سوانح و حوادث (سقوط) در كودكان و مسئوليت بيشتري مي پذيرند و با شركت در كلاس هاي آموزشي گروهي هفتگي برنامه ريزي شده بر توانمنديها و اعتماد به نفس خود مي افزايند.                                               

روز داوطلب امسال با شعار جهاني "داوطلبان سلامت، جوامع تاب آور مي سازند" و با شعار ملي "اجتماعي شدن سلامت با مشاركت داوطلبان سلامت" پاس داشته مي شود. مراسم تكريم و گراميداشت مقام داوطلبين سلامت شهر نهبندان در روز چهارشنبه 14 آذرماه در جمع صميمي و گرم مسئولين شبكه بهداشت و درمان و كارشناسان واحدهاي ستادي مركز بهداشت و حضور داوطلبان سلامت در محل سالن اجتماعات شبكه بهداشت و درمان برگزار گرديد.

در پايان مراسم از زحمات يكساله 35 داوطلب سلامت با اهداي لوح سپاس و يابود فرهنگي تقدير و تشكر صورت گرفت.
 
منبع: شبكه بهداشت و درمان نهبندان تعداد بازدید: 121 تاریخ درج: 1397/09/20
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
خراسان جنوبي-شهرستان نهبندان-بلوار امام رضا(ع)-
تلفن: 32933803 الي 32933800,    دورنگار: 05632933803 الي 05632933800,  كدپستي     E-mail: [nehbandan@]bums.ac.ir
ورود اعضاء
خروج
Powered by DorsaPortal