۱۳۹۸ يکشنبه ۳۱ شهريور
پست الکترونیک نقشه سایت انگلیسی
همایش یک روزه جمعیت ، ازدواج سالم ، سلامت باروری در نهبندان برگزار شد.
همایش یک روزه جمعیت ، ازدواج سالم ، سلامت باروری در نهبندان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان نهبندان ؛ این همایش همزمان با آخرین روز هفته جمعیت با حضور مسئولین شهرستان و مدرسین دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در محل سالن نور شهرستان نهبندان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه پس از تلاوت آیاتی از کلام ا... مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی سخنان حضرت آیت ا... خامنه ای در خصوص فرهنگ سازی در مسئله جمعیت و انتقاد از تفکرات تک فرزندی و بالارفتن سن ازدواج در نوجوانان پخش شد. و در ادامه آقای دکتر فرید هاشمی ضمن سلام و عرض خیر مقدم به شرکت کنندگان در همایش هدف از نام گزاری هفته اول خرداد به نام هفته جمعیت را آگاه سازی آحاد جامعه در خصوص تغییرات جمعیتی دانستند و ضمن ارائه آماری از نرخ باروری کلی نهبندان ، میزان ازدواج و طلاق این آمار را با سایر نقاط استان و کشور مقایسه کردند. پس از آن حجه الاسلام خزاعی امام جمعه معزز شهرستان به جایگاه رفته و پس از عرض سلام و خیر مقدم برگزاری چنین جلسه ای با این عنوان را بی نظیر بر شمرده  و در مورد ازدواج و جمعیت از نگاه اسلام صحبت کردند ایشان ازدواج را وسیله ای جهت آرامش دو انسان ذکر نموده و فرمودند دختر و پسری که با توکل بر خدا اقدام به ازدواج می کنند دچار ناهنجاری و خودنمایی نمی شوند و به آرامش خواهند رسید ایشان همچنین از دیدگاه قرآن زندگی سالم را زندگی به دور از مادیات دانسته و ازدواج و کانون گرم خانواده را نشانه ای از نشانه های خداوندبرشمردند.


در ادامه جلسه آقای مهندس شریف زاده مطالبی را در خصوص تحلیل شاخص های باروری کشور و استان ، مشکلات و معضلات افزایش جمعیت و پیشنهاداتی در خصوص بهبود شاخص باروری کلی ارائه داده ایشان رسالت نظام سلامت را ارتقاء سلامت دانسته و هدف اصلی ارتقاء سطح سلامت را افزایش طول عمر جمعیت نام بردند. در خاتمه جلسه آقای دکتر میری ضمن بر شمردن دلایل کاهش
سریع رشد جمعیت در دو دهه گذشته کشور حفظ تعادل در سیاست های جمعیتی را یک امر مهم دانستند و فرمودند سیاست های جمعیتی کشور به دور از هجمه های سیاسی ، غیر عملی و غیر اصولی باید باز مهندسی شود یعنی زمانی باید افزایش جمعیت و در زمانی باید سیاست های کاهش جمعیت اجرا شود و افزایش جمعیت باید معقول و معتدل باشد. لازم به ذکر است در بین سخنرانی های این همایش پذیرایی اهداء جوایز به قید قرعه به شرکت کنندگان و اجرای موسیقی سنتی انجام شد.
 
منبع: شبکه بهداشت و درمان نهبندان تعداد بازدید: 75 تاریخ درج: 1395/03/08
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
خراسان جنوبي-شهرستان نهبندان-بلوار امام رضا(ع)-
تلفن: 32933803 الي 32933800,    دورنگار: 05632933803 الي 05632933800,  كدپستي     E-mail: [nehbandan@]bums.ac.ir
ورود اعضاء
خروج
Powered by DorsaPortal