۱۳۹۸ دوشنبه ۱ مهر
پست الکترونیک نقشه سایت انگلیسی
سمپوزیوم آموزشی مصادف با گرامیداشت هفته غذا در محل سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان برگزار شد.
سمپوزیوم آموزشی مصادف با گرامیداشت هفته غذا در محل سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان نهبندان ؛ سمپوزیوم آموزشی به مناسبت گرامیداشت روز جهانی غذا درآخرین روز هفته غذا( 29 مهر ماه 95 ) در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان نهبندان با حضور کارشناسان و کارکنان بهداشتی برگزار گردید . دراین نشست تعریف انواع گرسنگی و شیوع سوئ تغذیه در جهان و ایران ، اهداف و استراتژیهای سازمان فا ئو در رفع گرسنگی و شعار روز جهانی غذا در سال 2016 ارائه گردید و توصیه های راهبردی به بحث و مشورت گذاشته شد .

 کارشناس مسوول واحد بهبود تغذیه جامعه مرکز بهداشت با توجه به محوریت موضوع سمپوزیوم " چگونه با تغییر عادات غذایی و سبک زندگی به کنترل بحران گرسنگی در جان کمک کنیم : بر اهمیت مصرف حبوبات ، کاهش تولید ضایعات مواد غذایی ، راهکارهای فردی و جمعی در برخورد مناسب با تغییرات آب و هوایی ، تاکیدکردند و از نظر کارشناسان حاضر در جلسه استفاده گردید .مباحث   انواع سموم کشاورزی واثرات آن بر سلامت انسان و محیط زیست همچنین توصیه های مصرف مواد غذایی ارگانیک ، معرفی و تعریف مواد تراریخته توسط کارشناس محترم بهداشت حرفه ای جناب آقای اکبری ارائه گردید .

جهت ترویج فرهنگ مصرف حبوبات در برنامه پذیرایی نخود آبپز شده توزیع گردید و همراه با بیان ارزش غذایی نخود به مصرف این دانه بعنوان یک میان وعده مناسب برای تمام گروه های سنی اشاره شد .

 
 
منبع: شبکه بهداشت و درمان نهبندان تعداد بازدید: 73 تاریخ درج: 1395/08/02
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
خراسان جنوبي-شهرستان نهبندان-بلوار امام رضا(ع)-
تلفن: 32933803 الي 32933800,    دورنگار: 05632933803 الي 05632933800,  كدپستي     E-mail: [nehbandan@]bums.ac.ir
ورود اعضاء
خروج
Powered by DorsaPortal