۱۳۹۹ دوشنبه ۱۱ فروردين
پست الکترونیک نقشه سایت انگلیسی
گزارش شماره 2 همايش جمعيت
گزارش شماره 2 همايش جمعيت مدير كل دفتر سلامت جميعت، خانواده و مدارس معاونت بهداشتي وزارت بهداشت در همايش تبيين سياست‌هاي كلي جمعيت مبتني بر سلامت مادر و كودك در راستاي ارتقا نرخ باروري كلي(11 خردادماه سال جاري) گفت: در سال 1393 يك ميليون 750هزار بارداري در كشور اتفاق افتاده كه از اين تعداد يك ميليون و 530 هزار منجر به فرزند آوري شده است.
مدير كل دفتر سلامت جميعت، خانواده و مدارس معاونت بهداشتي وزارت بهداشت در همايش تبيين سياست‌هاي كلي جمعيت مبتني بر سلامت مادر و كودك در راستاي ارتقا نرخ باروري كلي(11 خردادماه سال جاري) گفت: در سال 1393 يك ميليون 750هزار بارداري در كشور اتفاق افتاده كه از اين تعداد يك ميليون و 530 هزار منجر به فرزند آوري شده است.
دكتر محمداسماعيل مطلق تصريح كرد: تعداد بارداري در كشور بد نيست اما كارشناسان بايد روي چالش‌هاي بارداري مانور دهند، چراكه از تعداد يك ميليون و 750هزار بارداري، 300 هزار مورد آن از دست مي‌‎رود ، كه بايد با آموزش هايي كه قبل از بارداري مي دهيم، اين اتفاق كمتر بيفتد
وي با بيان اينكه بحث سقط بايد جدي گرفته شود گفت: با آموزش، آگاهي و مشاوره مي‌توان از بسياري سقط‌ها پيشگيري كرد و براي اين تعداد 1 ميليون و 530 هزار فرزندي كه به دنيا مي‌آيد؛ بايد در مراقبت از فرزند كمك جدي كرد
مدير كل دفتر سلامت جمعيت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت افزود: در حال حاضر مرگ نوزادن ما، بر اساس آخرين آمار بهداشت جهاني، 11 در هزار تولد زنده و بر اساس آمار ثبتي خود كشور10 در هزار تولد زنده است و ما تمام تلاشمان اين است كه در برنامه پنجم و ششم اين آمار را به 7 در هزار تولد زنده برسانيم.
دكتر مطلق ميزان مرگ و مير نوزادان را با وزن زير يك كيلو و 500 گرم و تا 2 كيلو و500 گرم دانست و گفت: فرزنداني كه با وزن بالاي2 كيلو و 500 گرم به دنيا مي‌آيند؛ كمتر مي‌ميرند و مي بايست با آموزش‌ها و مراقبت هاي كه در مراكز بهداشت و درمان و انشالله در آينده در خانه انجام خواهيم داد، اين آمار را در حاشيه شهر به 7 در هزار تولد زنده برسانيم.
وي با بيان اين‌كه مرگ كودكان زير يك سال بر اساس آخرين آمار بهداشت جهاني و يونيسف 13.6 در هزار تولد زنده است؛ گفت: تصميم ما برا اين است كه اين تعداد را در برنامه پنجم و ششم به زير 10 در هزار تولد زنده برسانيم ومرگ كودكان زير 5 سال، 15.6 در هزار تولد زنده بوده و اين تعداد را بايد به زير 15 در هزار تولد زنده برسانيم. كه اين نيازمند تلاش شما متوليان عرصه سلامت است.
مدير كل دفتر سلامت جمعيت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت با اشاره به اين‌كه 295 مورد مرگ مادران باردار را در سال گذشته داشته‌ايم؛ در حالي كه در كشور ژاپن هيچ مرگي نداشته است گفت: بايد مراقبت‌هاي مادران باردار جدي گرفته شود و چرا يك مادر باردار بايد فوت كند، لذا بايد قبل از بارداري، حين آن و 42 روز پس از زايمان معاينات و مراقبت هاي جدي ادامه پيدا كند.
وي خاطرنشان كرد: آمار مرگ مادران باردار دلخواه ما نيست در حالي كه سازمان جهاني بهداشت انتظار 23 در صدهزار تولد زنده را دارد كه شتاب ما را قابل قبول دانسته اند چرا كه آخرين آمار ما 19.7 درصد هزار تولد زنده است. و اين آمار را بايد به 15 درصد هزار برسانيم؛ هرچند كار سختي است .
دكتر مطلق در خصوص مرگ افراد 30 تا 70 سال گفت: بايد با كمك يكديگر فاكتورهاي عامل مرگ اين افراد را كم كنيم .
مدير كل دفتر سلامت جمعيت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت با اشاره به اينكه بحث طلاق در كشور اسلامي و محمدي با توجه به مذمت ان درآيات و احاديت نبايد اينقدر بالا باشد و شتاب بگيرد؛ گفت: كارهايي كه ما بايد انجام بدهيم دادن مشاوره است و نقش پدر و مادر و خانواده و همچنين نقش دولت در تامين مسكن و اشتغال جوانان بسيار مهم است و نقش وزارت علوم و شوراي انقلاب فرهنگي در تغييرات عوامل آموزشي نيز مهم است.
منبع: شبكه بهداشت و درمان نهبندان تعداد بازدید: 35 تاریخ درج: 1394/03/19
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
خراسان جنوبي-شهرستان نهبندان-بلوار امام رضا(ع)-
تلفن: 32933803 الي 32933800,    دورنگار: 05632933803 الي 05632933800,  كدپستي     E-mail: [nehbandan@]bums.ac.ir
ورود اعضاء
خروج
Powered by DorsaPortal