۱۳۹۹ شنبه ۱۶ فروردين
پست الکترونیک نقشه سایت انگلیسی
آغاز طرح تحول سلامت دهان و دندان به صورت رايگان در سطح شهرستان نهبندان و حومه
آغاز طرح تحول سلامت دهان و دندان  به صورت رايگان در سطح شهرستان نهبندان و حومه به گزارش روابط عمومي شبكه بهداشت و درمان شهرستان نهبندان و به نقل از محسن دانا ، مسئول سلامت دهان و دندان مركز بهداشت شهرستان نهبندان ،يك از مهم ترين اهداف دست اندركاران رشد و توسعه جامعه ، تأمين سلامت انسان ها مي باشد كه خود نقش موثري در پيشرفت و توانمندي جامعه دارد. در اين خصوص دهان و دندان بخش مهمي از سلامت عمومي را تشكيل مي دهد

به گزارش روابط عمومي شبكه بهداشت و درمان شهرستان نهبندان و به نقل از محسن دانا ، مسئول سلامت دهان و دندان مركز بهداشت شهرستان نهبندان ،يك از مهم ترين اهداف دست اندركاران رشد و توسعه جامعه ، تأمين سلامت انسان ها مي باشد كه خود نقش موثري در پيشرفت و توانمندي جامعه دارد. در اين خصوص دهان و دندان بخش مهمي از سلامت عمومي را تشكيل مي دهد كه در كيفيت زندگي افراد نقش مهم دارد. در اكثر كشورها توجه به افزايش سطح سلامت دانش آموزان به خصوص سلامت دهان و دندان آن ها به نوعي سرمايه گذاري براي نسل هاي آينده محسوب مي شود كه با طراحي مداخلات مناسب در زمينه سلامت دهان و دندان ، اين امكان در آينده نه چندان دور ميسر مي گردد. هدف طرح تحول سلامت دهان و دندان نيز بهبود شاخص پوسيدگي دندان ( DMFT ) دانش آموزان مقطع ابتدايي اعلام گرديده است و اين مهم را دنبال مينمايد.

در راستاي طرح تحول سلامت جهت ارتقاي سلامت دهان و دندان دانش آموزان ابتدايي ، اين طرح در مدارس سطح شهر و روستا در حال اجرا مي باشد كه طرح تحول در 2 سطح اجرا مي شود .

سطح اول : شامل معاينه ، ثبت فرم الكترونيكي و انجام خدمت وارنيش فلورايد.

سطح دوم : شامل فيشورسيلانت ، جرمگيري ، كشيدن دندان هاي شيري ، ترميم دندان 6 ( اولين آسياي بزرگ دائمي )

با اجراي اين طرح كليه خدمات كه ارائه مي شود رايگان مي باشد.

در ر استاي طرح تحول سلامت دهان و دندان ، پايگاه سلامت دهان و دندان در مدارس راه اندازي خواهد شد كه دانش آموزان بعد از معاينه و مشخص شدن نيازهاي درماني ( سطح 2 ) پايگاه سلامت دهان و دندان ارجاع داده خواهند شد تا خدمت مورد نياز به صورت رايگان ارائه شود.
منبع: شبكه بهداشت و درمان نهبندان تعداد بازدید: 34 تاریخ درج: 1394/07/29
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
خراسان جنوبي-شهرستان نهبندان-بلوار امام رضا(ع)-
تلفن: 32933803 الي 32933800,    دورنگار: 05632933803 الي 05632933800,  كدپستي     E-mail: [nehbandan@]bums.ac.ir
ورود اعضاء
خروج
Powered by DorsaPortal