سمپوزیوم آموزشی مصادف با گرامیداشت هفته غذا در محل سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان نهبندان ؛ سمپوزیوم آموزشی به مناسبت گرامیداشت روز جهانی غذا درآخرین روز هفته غذا( 29 مهر ماه 95 ) در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان نهبندان با حضور کارشناسان و کارکنان بهداشتی برگزار گردید . دراین نشست تعریف انواع گرسنگی و شیوع سوئ تغذیه در جهان و ایران ، اهداف و استراتژیهای سازمان فا ئو در رفع گرسنگی و شعار روز جهانی غذا در سال 2016 ارائه گردید و توصیه های راهبردی به بحث و مشورت گذاشته شد .

 کارشناس مسوول واحد بهبود تغذیه جامعه مرکز بهداشت با توجه به محوریت موضوع سمپوزیوم " چگونه با تغییر عادات غذایی و سبک زندگی به کنترل بحران گرسنگی در جان کمک کنیم : بر اهمیت مصرف حبوبات ، کاهش تولید ضایعات مواد غذایی ، راهکارهای فردی و جمعی در برخورد مناسب با تغییرات آب و هوایی ، تاکیدکردند و از نظر کارشناسان حاضر در جلسه استفاده گردید .مباحث   انواع سموم کشاورزی واثرات آن بر سلامت انسان و محیط زیست همچنین توصیه های مصرف مواد غذایی ارگانیک ، معرفی و تعریف مواد تراریخته توسط کارشناس محترم بهداشت حرفه ای جناب آقای اکبری ارائه گردید .

جهت ترویج فرهنگ مصرف حبوبات در برنامه پذیرایی نخود آبپز شده توزیع گردید و همراه با بیان ارزش غذایی نخود به مصرف این دانه بعنوان یک میان وعده مناسب برای تمام گروه های سنی اشاره شد .

 
 
منبع:
شبکه بهداشت و درمان نهبندان
تعداد بازدید:
85
تاریخ:
1395/08/02
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal