برگزاری جلسه توجیهی طرح ایمن سازی تکمیلی با واکسن خوراکی منووالان تیپ 2 در شهرستان نهبندان
برگزاری جلسه توجیهی طرح ایمن سازی تکمیلی با واکسن خوراکی منووالان تیپ 2 در شهرستان نهبندان

جلسه توجیهی طرح ملی واکسیناسیون فلج اطفال روز یک شنبه مورخ 19 بهمن 1399 در محل سالن نور شهرستان نهبندان جهت کلیه نیروهای درگیر در طرح برگزار شد.

دکتر شایسته مدیر گروه بیماریهای دانشگاه علوم پزشکی به اتفاق سایر همکاران بیماریهای معاونت بهداشتی ضمن ارائه نکات اساسی در اجرای طرح با بیان اینکه همکاران ما با تمام توان در جهت بهبود و ارتقاء شاخص های بهداشتی و درمانی منطقه در حال فعالیت می باشند گفت: فلج اطفال یک بیماری ویروسی خطرناک می باشد که کودکان خردسال را تهدید می کند، به همین منظور در راستای ایمن سازی تکمیلی، واکسن خوراکی منووالان تیپ 2 (mopv2) یا طرح قطره فلج اطفال از 25 بهمن ماه آغاز خواهد شد.

دکتر شایسته ادامه داد: جمعیت هدف این طرح 6000 نفر می باشد و نزدیک به 100 نفر از پرسنل و داوطلبان سلامت در قالب 50 تیم در مناطق شهری و روستایی با حضور در مقابل منازل مردم همچون سنوات گذشته با رعایت تمامی دستورالعمل های بهداشتی اقدام به واکسیناسیون کودکان زیر پنج سال می نمایند.

وی با تاکید بر اهمیت مشارکت مردم در اجرای طرح گفت: در مقوله سلامت باید نگاه همگانی وجود داشته باشد و همه آحاد جامعه در آن مشارکت داشته باشند تا به ریشه کنی کامل بیماریها دست یابیم.

وی افزود: طرح ایمن سازی تکمیلی فلج اطفال در دو مرحله انجام خواهد شد و اولین مرحله این طرح از تاریخ 25/11/1399 به مدت 4 روز و مرحله دوم از تاریخ 16/12/1399 لغایت 19/12/1399 اجرا می گردد.

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان نهبندان

 
 
 
منبع:
شبکه بهداشت و درمان نهبندان
تعداد بازدید:
165
تاریخ:
1399/11/19
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal