عملكرداورژانس115نهبندان درطرح امدادي نوروز
آژير اورژانس 115 نهبندان در نوروز امسال نسبت به سال قبل،82 بار بيشتر به صدا درآمد.

بنا بر گزارش دفتر رياست و روابط عمومي شبكه بهداشت و درمان شهرستان نهبندان ؛ به نقل از مسئول فوريت هاي پزشكي و خدمات پيش بيمارستاني اورژانس 115 نهبندان ، در طرح امداد نوروزي امسال كه از مورخه 27/12/93 لغايت 15/1/94 انجام گرديد ، 9 پايگاه اورژانس 115 شهرستان با 566 مورد مأموريت نسبت به امداد رساني به مددجويان درماني و پزشكي حاد و بيماران مراجعه كننده اقدام نمودند . لازم به ذكر است طي گفتگويي كه توسط روابط عمومي شبكه با آهني ، مسئول فوريت هاي پزشكي شهرستان نهبندان انجام گرديد ، اعلام شد كه از اين تعداد مأموريت ، 42 مورد تصادفي و 524 مورد غير تصادفي بوده اند و اين در حالي است كه اين آمار نسبت به سال قبل دهها مورد افزايش داشته است. ساير اطلاعات و موارد ذكر شده  در اين راستابه شرح ذيل و خلاصه تقديم مي گردد:

-        در 42 مورد ماموريت تصادفي ، 43مصدوم منتقل بيمارستان و 4مورد نيز درمان در محل شدند و متاسفانه 1 مورد نيز در صحنه تصادف جان باخت .شايان ذكر است در يك مورد از حوادث ترافيكي كه واژگوني اتوبوس بود درخواست اعزام اتوبوس آمبولانس از مركز115بيرجند شد كه 4مصدوم توسط اتوبوس آمبولانس به بيمارستان امام رضا (ع)بيرجند اعزام شدند.

-         از مجموع 524 مورد ماموريت غير تصادفي در 75 مورد پس از ارائه خدمات پزشكي جهت دريافت مراقبتهاي تخصصي به مراكز درماني منتقل شدند و 415مورد نيز درمان در محل شدند و در 44مورد نيز بيماران راضي به انتقال به بيمارستان نشدند يا ماموريت حين اعزام لغو گرديده است.

-         در مدت طرح امداد نوروزي 2مورد زايمان موفق در آمبولانس انجام گرديده است و مادر و نوزاد با حال عمومي خوب تحويل بيمارستان نهبندان شدند.

-        همچنين زمان رسيدن بر بالين بيمار در ماموريتهاي شهري "20: 2(2دقيقه و 20ثانيه) و در ماموريتهاي جاده اي "41: 12(12دقيقه و 41ثانيه ) بوده است .

شايان ذكر است در طي 17روز طرح امداد نوروزي متاسفانه بيش از 500مورد مزاحمت تلفني براي اورژانس 115 صورت گرفته كه توسط سيستم مركز پيام 115 نهبندان ثبت شده است كه ضروري است در اين خصوص نيز توسط مسئولين مربوطه فرهنگ سازي و برخورد لازم صورت گيرد تا در امداد رساني اختلالي صورت نگيرد.

منبع:
شبكه بهداشت و درمان نهبندان
تعداد بازدید:
49
تاریخ:
1394/01/24
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal